Serce, znak nieskończoności, a może drzewko szczęścia – symboliczne znaczenie biżuterii

Serce, znak nieskończoności, a może drzewko szczęścia – symboliczne znaczenie biżuterii

Biżuteria może mieć znaczenie symboliczne, więc kiedy kupujemy ją na prezent, pozwala wyrazić więcej niż same słowa. Do najpopularniejszych motywów należy serce, znak nieskończoności, wybrany znak zodiaku czy urocze drzewko szczęścia. W poniższym artykule zdradzamy, jakie przesłanie kryje się za tymi symbolami.

Złote serce – siła uczucia

Aby dobrze odczytać symbolikę biżuterii, warto zwrócić uwagę nie tylko na pojedynczy motyw, ale także na cały kontekst. Złote serce można podarować mamie, siostrze czy nawet babci wyrażając wdzięczność i miłość. Ten sam znak będzie miał podobną, ale znacznie głębszą wymowę, jeżeli zawieszkę, pierścionek czy kolczyki z serduszkiem podarujemy ukochanej osobie. Na początku związku jest to dobry sposób na to, by przekazać komuś, że jest dla nas naprawdę ważny.

Podwójne serce na celebrytce lub łańcuszku podkreśli romantyczny charakter tego typu podarunku i jest zdecydowanie zarezerwowane dla par. Pojedynczy symbol natomiast może być oznaką przyjaźni, oddania i przywiązania.

biżuteria z sercem

 

Znak nieskończoności

Symbol odwróconej ósemki stał się bardzo wdzięcznym i pożądanym motywem jubilerskim. Znak nieskończoności w tym przypadku ma nieco inne znaczenie niż to zdefiniowane w szkole. Oznacza bowiem siłę uczucia, które ma trwać wiecznie. Dotyczy zarówno przyjaźni, jak i wzajemnej miłości.

Najczęściej można go spotkać na złotych celebrytkach i sznurkowych bransoletkach, gdzie pełni rolę efektownej zawieszki. Często ze znakiem nieskończoności łączy się motyw serca. Taka stylistyka potęguje znaczenie obu tych symboli. W ten sposób możemy podkreślić moc i trwałość łączących nas więzi. Podwójną ozdobę ze względu na jej ekspresję proponujemy zakochanym.

 

znak nieskończoności naszyjnik

 Znak zodiaku – przykład spersonalizowanej biżuterii

Nie zawsze biżuteria przekazuje uczucia, czasem może być elementem wyrażenia własnej osobowości. Przykładem jest przypisany do daty urodzenia znak zodiaku, który określa nasz charakter. Wierzącym w horoskopy pomaga znaleźć drugą połowę czy przewidywać przyszłość.

Symbol, jaki przypisuje nam zodiak, może mieć formę złotej zawieszki – medalionu z na którym umieszczono znak ryb, byka czy inny. Każdy z nich wiele mówi o drugiej osobie. Taka biżuteria niesie bowiem określony przekaz czytelny jedynie dla tych, którzy interesują się astrologią.

drzewko szczęścia zawieszka

 Drzewko szczęścia jako talizman przyciągający bogactwo

Każdy marzy o wielkim bogactwie, fortunie czasem sławie. Drzewko szczęścia, jak wskazuje jego nazwa to symbol, który ma za zadanie spełnić marzenie o szczęściu. Z tego powodu niektórzy traktują ten znak jako talizman. Dla innych jego symbolika związana jest z odradzaniem, radością, macierzyństwem czy dobrą energią. Oznacza także bliskość natury i dzikiej przyrody.

Ozdoby z tym motywem to złota zawieszka, elegancka celebrytka lub naszyjnik. Jeżeli dobierzemy do nich pasujące kolczyki, zyskamy elegancki komplet.

Poszukujesz złotej biżuterii, która symbolizuje miłość lub nieskończoność, a może chcesz przekazać bliskim Twemu sercu osobom, że są dla Ciebie ważne i życzysz im szczęścia? Polecamy kolekcje modnych dodatków dostępne w sklepie Zeccoro.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium