Czy złoto się rysuje?

Czy złoto się rysuje?

Biżuteria wykonana ze złota zawsze cieszyła się popularnością i pomimo zmiennych trendów w modzie ślubnej nadal jest uznawana za klasyczną oraz piękną ozdobę. Ten szlachetny metal zachwyca blaskiem oraz elegancją, trzeba jednak pamiętać, że jest bardzo delikatny, przez co łatwo ulega zniszczeniu. Duża plastyczność złota może być uznana za jego zaletę, dzięki której surowiec ten łatwo poddaje się obróbce i można z niego wyczarować nawet najbardziej fantazyjne kształty.

Cecha ta jest jednak równocześnie przyczyną tego, że złota biżuteria ma małą odporność na uszkodzenia mechaniczne, szybko pojawiają się na niej rysy, łatwo też się odkształca. Szczególnie jest to widoczne na ślubnych obrączkach, które z reguły noszone są przez długie lata i zazwyczaj nie zdejmuje się ich podczas wykonywania różnych prac. Tymczasem wystarczy nawet niewielki nacisk, aby obrączka zmieniła swoją formę. Zwykłe, codzienne czynności i stosowane detergenty powodują widoczne zarysowania oraz zmatowienie biżuterii. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby na to, aby te złote drobiazgi odzyskały blask i nadal cieszyły swoich właścicieli.

Jak usunąć rysy na obrączce?

Powstałe w trakcie użytkowania rysy szpecące obrączki najlepiej zlikwidować oddając biżuterię w fachowe ręce do zakładu jubilerskiego. Już po kilku dniach możemy odebrać biżuterię, która wygląda jak nowa i pięknie błyszczy. Specjaliści odradzają samodzielne usuwanie nawet drobnych rys, ponieważ nieprofesjonalne polerowanie może przyczynić się do powstania kolejnych – dużo bardziej szpecących. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem okaże się wizyta w salonie jubilerskim. Każda domowa ingerencja w strukturę kruszca może przyczynić się do jej osłabienie, a tym samym nieestetycznego wyglądu.

Polerowanie obrączki

Nawet jeśli regularnie samodzielnie czyścimy obrączkę, to raz na jakiś czas warto oddać ją do profesjonalnego zakładu jubilerskiego, gdzie odzyska nieskazitelny wygląd. Specjaliści nie tylko dokładnie ją wyczyszczą, ale również za pomocą specjalnych polerek, z precyzyjnymi szczotkami i tarczami, bardzo dokładnie wypolerują powierzchnię obrączki, usuwając rysy i przywracając jej efektowny, charakterystyczny dla złota połysk. Jubilerzy często oferują również specjalne środki chemiczne oraz impregnowane ściereczki, służące do samodzielnego dbania o wygląd biżuterii bez obawy o jej uszkodzenie. Warto rozważyć zakup takich akcesoriów, gdyż nie są specjalnie drogie, a w znaczący sposób mogą pomóc bezpiecznie wyczyścić i wypolerować obrączkę we własnym domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium