Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Nie tylko fryzury i makijaż powinnyśmy dobierać do kształtu twarzy. Również biżuteria wpływa na nasz wygląd i decyduje o tym, jak jesteśmy odbierane w towarzystwie. Szczególną rolę w budowaniu wizerunku można przypisać kolczykom. Długie czy krótkie, proste czy z ozdobami – wybór odpowiednich kolczyków to nie tylko manifestacja naszego stylu i osobowości. To również sposób na poprawę proporcji twarzy, ukrycie mankamentów i skierowanie uwagi na nasze atuty. Brzmi nieźle, prawda? Poznaj zatem rodzaje twarzy damskich i wyrusz na zakupy w poszukiwaniu odpowiednich kolczyków!

Twarz kwadratowa… kołem się toczy

A nawet dwoma! Klasyczne okrągłe kolczyki to nie tylko modowy evergreen, ale również obowiązkowy wybór dla dziewczyn, które mają kwadratową twarz. Opływowe, lekkie kształty, niezależnie od wielkości, to najlepszy sposób na złagodzenie rysów twarzy – szerokiej linii żuchwy i uwydatnionych kości policzkowych. Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, to zdecyduj się na okrągłe kolczyki ozdobione perłami, które dodatkowo wysmuklą twarz i sprawią, że rysy staną się subtelniejsze. Unikaj natomiast geometrycznych, ostrych form – trójkąty i prostokąty niech pozostaną na lekcji matematyki!

Wiszące czy sztyfty – jakie kolczyki do okrągłej twarzy

Okrągła twarz ma taką samą szerokość i wysokość, stąd wymaga wysmuklenia i wydłużenia przy jednoczesnym zachowaniu proporcji. Jak tego dokonać? W prosty sposób – za pomocą… wiszących kolczyków! I to jak najdłuższych – najlepiej takich, które kończą się poniżej linii brody! Nieważne, czy wybierzesz wąskie łańcuszki, geometryczne kształty czy nieregularne formy – okrągła twarz kocha je wszystkie! Skomplikowana relacja łączy ją jedynie z owalami oraz okręgami, dlatego zrezygnuj z pękatych lub strojnych kolczyków i ciesz się piękną biżuterią nie tylko od święta!

Wiszące czy sztyfty – jakie kolczyki do okrągłej twarzy

Dla twarzy trójkątnej – ciekawe wzory i kolory

Z natury kanciasta i pociągła twarz wymaga złagodzenia i wysubtelnienia rysów. W uzyskaniu wymarzonego efektu pomogą kolczyki krótkie w ciekawym, oryginalnym kolorze lub kształcie. Wszelki kwiatki, zwierzątka lub owoce są mile widziane! Równie dobrze twarz trójkątna prezentuje się w geometrycznych wkrętkach lub nieco wydłużonych modelach rozszerzających się ku dołowi. Lecz nie za długich, bowiem wiszące kolczyki nie wyrównują, ale wręcz wydłużają proporcje. A twarz pociągła nie jest tym, do czego dążymy. Zatem miej się na baczności!

Dla twarzy trójkątnej – ciekawe wzory i kolory

Jakie kolczyki polubi twarz owalna

Odpowiedź jest prosta – wszystkie! Od dużych kół, przez drobne łańcuszki po efektowne nausznice – ogranicza nas tylko wyobraźnia! Wysokie czoło, doskonałe proporcje i lekko wysunięty do przodu podbródek tworzą razem harmonijne kształty, które nie boją się żadnych długości, ani nawet najbardziej oryginalnych form. Pozwól sobie zatem na odrobinę szaleństwa i wybierz to, na co masz ochotę. Eksperymentuj z kolorami, modelami i ozdobami. Kieruj się wyłącznie własnym gustem modowym i wygodą, a zobaczysz, że kupno nowych kolczyków może sprawiać wiele radości!

Jak widzisz, wybór odpowiednich kolczyków nie jest najprostszym zadaniem. Mnogość wzorów, kolorów i dodatków sprawia, że podjęcie dobrej decyzji jest i czasochłonne, i skomplikowane. Na szczęście wystarczy przyswoić kilka prostych reguł dotyczących kształtu twarzy, aby zyskać atrakcyjny wygląd zgodny z własnym stylem i temperamentem. Kolczyki to niepozorny dodatek, który potrafi zdziałać cuda. Wykorzystaj ich magiczne właściwości i poczuj się wyjątkowo niezależnie od okoliczności.

Jakie kolczyki polubi twarz owalna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium