Jak wyczyścić złote kolczyki?

Jak wyczyścić złote kolczyki?

Złote kolczyki czy w ogóle złota biżuteria z tego szlachetnego kruszcu, zachwyca wspaniałym blaskiem oraz intensywną barwą. Mimo że złoto wyróżnia wysoka trwałość, nawet ono z czasem ulega zabrudzeniu i traci pierwotnym połysk. Na szczęście istnieją sposoby, aby przywrócić mu piękny wygląd. Wobec tego, jak wyczyścić złote kolczyki?

Jak czyścić złote kolczyki za pomocą detergentów?

Samodzielne oczyszczenie złotych kolczyków z drobnych zabrudzeń okazuje się proste, ale trzeba zachować szczególną ostrożność. Wystarczy mieć pod ręką podstawowe produkty kuchenne i odrobinę wolnego czasu. Chyba najłatwiejsza metoda zakłada wykorzystanie płynu do naczyń. Jak wyczyścić kolczyki złote w ten sposób? Wystarczy kilka kropli detergentu wymieszać z niewielką ilością ciepłej wody. Do takiej mieszanki wkładamy ozdoby na mniej więcej kwadrans. Po tym czasie wyjmujemy kolczyki oraz delikatnie czyścimy je miękką szczoteczką. Następnie dokładnie je wycieramy. Złoto nie lubi wilgoci, dlatego osuszenie okazuje się niezbędnym krokiem, wieńczącym pielęgnację.

Jak czyścić złote kolczyki za pomocą specjalnych preparatów? W tym przypadku należy kierować się szczegółowymi instrukcjami zawartymi na opakowaniu. Dobre produkty do czyszczenia złota można zakupić w salonie jubilerskim Zeccoro. Dodatkowo specjaliści doradzą co do sposobu pielęgnacji, a w razie potrzeby osobiście zajmą się najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Jak czyścić złote kolczyki za pomocą detergentów?

Jak wyczyścić kolczyki złote – wizyta w salonie jubilerskim

Domowe metody konserwacji złotych kolczyków mogą okazać się nieskuteczne, a co więcej – często zdarza się, że doprowadzają do powstania nieestetycznych plam. Aby biżuteria odzyskała utracony blask, najlepiej oddać ją do czyszczenia w profesjonalnym salonie jubilerskim. Specjaliści znają najnowsze metody bezpiecznej pielęgnacji każdego kruszcu. Pracownicy zakładu jubilerskiego stosują takie nowoczesne metody, jak choćby mycie z wykorzystaniem ultradźwięków.

Jak wyczyścić złote kolczyki z cyrkoniami w bezpieczny sposób?

Gdy w grę wchodzi czyszczenie biżuterii z kamieniami, wskazana jest wyjątkowa ostrożność. Zatem, jak wyczyścić złote kolczyki z cyrkoniami? Przede wszystkim nie należy tu używać wody, ponieważ grozi to rozpuszczeniem kleju łączącego kruszec z oczkiem. Znacznie lepiej spisze się wilgotna szmatka nasączona jedynie wodą, także z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W razie obaw związanych z myciem takich ozdób, lepiej udać się do jubilera świadczącego usługi czyszczenia biżuterii.

Metod na to, jak wyczyścić złote kolczyki istnieje całkiem sporo. Zawsze jednak zachowujmy dużą ostrożność w działaniu. Dotyczy to w szczególności dodatków z kamieniami. Pamiętajmy, że biżuteria uszkodzona podczas samodzielnego czyszczenia może już nigdy nie odzyskać dawnego uroku. Co więcej, salon jubilerski ma prawo nie przyjąć takiej reklamacji i skrócić czas obowiązywania gwarancji udzielonej przy zakupie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium