Jak wyczyścić złoty pierścionek?

Jak wyczyścić złoty pierścionek?

Złote pierścionki są jednymi z najpiękniejszych i najszlachetniejszych ozdób kobiecej dłoni. Niestety, pomimo wysokiej jakości, mogą z czasem stracić swój pierwotny blask. Nieestetyczny osad oraz inne naturalne zabrudzenia sprawiają, że ukochana biżuteria staje się matowa i zszarzała. Na szczęście istnieje wiele prostych rozwiązań, które pomogą pozbyć się lekkich zabrudzeń zarówno na powierzchni, jak i w zakamarkach pierścionka. Wystarczy użyć jednego składnika dostępnego w każdym gospodarstwie domowym, albo poprosić o pomoc specjalistę. Poniżej prezentujemy praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak wyczyścić złoty pierścionek.

Czy można czyścić złote pierścionki domowymi sposobami?

Do wyczyszczenia złota niekiedy wystarczy jedynie miękka szmatka nawilżona wodą, ale najlepszym wyborem okażą się specjalnie do tego przeznaczone preparaty, a najlepiej – wizyta w profesjonalnym salonie. Jak wyczyścić złote pierścionki bezpiecznie i szybko?

Jednym ze sposobów jest zamoczenie biżuterii na 15-20 minut w gorącej (ale nie wrzącej!) wodzie wymieszanej z odrobiną preparatu do mycia naczyń. Taka kąpiel bezpiecznie usunie wszelkie zabrudzenia. Na złocie bardzo szybko powstają nieestetyczne plamy, dlatego pamiętajmy o tym, by natychmiast po wyczyszczeniu wodą dobrze osuszyć biżuterię.

W przypadku wyrobów ze złota należy unikać silnych chemicznych i wybielających substancji, takich jak pasta do zębów czy mleczka do czyszczenia. Posiadają one mikrogranulki, które mogą zarysować powierzchnię pierścionków. Również szczotkowanie może powodować nieestetyczne rysy, dlatego do usunięcia drobnych nieczystości z zakamarków należy użyć wilgotnej i miękkiej ściereczki.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie złotego pierścionka okazuje się wspomniana wizyta w salonie jubilerskim. W Zeccoro dbamy o każdy rodzaj biżuterii i pielęgnujemy ją za pomocą nowoczesnych metod, wśród których na szczególną uwagę zasługuje mycie za pomocą ultradźwięków.

A jak wyczyścić złoty pierścionek z kamieniem?

Odpowiedź na pytanie o to, jak wyczyścić złoty pierścionek z kamieniem, okazuje się bardziej skomplikowana. Kamienie szlachetne nie zawsze są odporne na działanie środków czyszczących. Również moczenie pierścionków nie będzie dobrym rozwiązanie, bowiem zanurzenie w wodzie lub roztworach wodnych może spowodować rozpuszczenie kleju, który spaja szlachetne ozdoby ze złotą ramą. Tutaj należy postępować delikatnie – wystarczy użyć jedynie lekko wilgotnej szmatki, która w bezpieczny sposób usunie wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu biżuterii, należy zadbać o dokładne osuszenie kosztowności, aby w zakamarki nie przedostała się wilgoć. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu pierścionków z kamieniami – dzięki temu nie powstaną głębsze, trudne do usunięcia zabrudzenia.

Jak wyczyścić złoty pierścionek z cyrkoniami?

Skoro wiadomo, jak wyczyścić złoty pierścionek z oczkiem, to należy zastanowić się również nad sposobem czyszczenia pierścionków z najbardziej popularnymi kamieniami ozdobnymi, czyli cyrkoniami. Wiele kobiet zastanawia się, jak wyczyścić złoty pierścionek z cyrkoniami w sposób łatwy, naturalny i bezpieczny. Wiadomo, że cyrkonie tracą blask przy częstym noszeniu, na szczęście ich czyszczenie nie jest trudnym zadaniem. Podobnie, jak w przypadku ozdób z oczkiem, pierścionek z cyrkoniami można wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki i płynu do mycia naczyń. Oddając złoty pierścionek z cyrkoniami w ręce specjalisty, otrzymamy gwarancję idealnie wyczyszczonej, błyszczącej powierzchni oraz zachowania trwałości połączeń.

Diamenty są wieczne, czyli jak czyścić złoty pierścionek z diamentem?

Chociaż obrączki i pierścionki zaręczynowe z brylantami wyróżniają się dużą odpornością na mechaniczne uszkodzenia, to zasługują na specjalne traktowanie. Niewłaściwa pielęgnacja może odebrać im naturalny urok, dlatego należy odstawić mocne środki chemiczne i wykorzystać jedynie miękką ściereczkę wraz z odrobiną mydła. Po czyszczeniu nie można zapomnieć o starannym osuszeniu ozdób – diamenty i brylanty nie lubią wilgoci, która pozbawia je blasku oraz naturalnego piękna. Oprócz regularnego czyszczenia, warto dbać o biżuterię na co dzień. Zdejmowanie pierścionków podczas prac domowych oraz odpowiednie przechowywanie sprawią, że drogocenne pierścionki zaręczynowe pozostaną w świetnej formie, wolnej od zarysowań i uszkodzeń.

Złoty pierścionek stanowi ogromną wartość sentymentalną, dlatego należy poświęcić nieco czasu i uwagi na odpowiednie czyszczenie. Osoby, które nie mają zaufania do domowych sposobów czyszczenia złota, mogą skorzystać z profesjonalnych produktów dostępnych w salonach jubilerskich, albo zaufać ekspertom, którzy wiedzą, jak czyścić złoty pierścionek. Profesjonaliści odświeżą ulubione ozdoby i przywrócą im pierwotny blask.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium