Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca? Sprawdzone sposoby

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca? Sprawdzone sposoby

 

Opuchnięte palce to częsty problem. Opuchlizna może wynikać z wielu czynników, na przykład ciąży, ekspozycji na nadmierne upały, zatrzymywania się wody w organizmie, problemów zdrowotnych czy dużego wysiłku fizycznego. Jeśli na spuchniętym palcu znajduje się pierścionek lub obrączka, należy je jak najszybciej zdjąć. Podpowiadamy, które ze sposobów są najbardziej skuteczne.

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca z użyciem folii spożywczej?

Należy ciasno nawinąć folię spożywczą na opuchnięty palec, aż do momentu, gdy sięgać ona będzie linii pierścionka. Folia powinna bardzo dokładnie przylegać do skóry. Warto odczekać kilka minut – opuchlizna powinna nieco zmaleć. Po tym czasie nanosimy na palec odrobinę oliwki lub oleju, a potem delikatnie próbujemy zdjąć pierścionek, przekręcając go i powoli zsuwając.

W innym wariancie tego sposobu zamiast folii spożywczej można użyć samoprzylepnej taśmy klejącej. Całą procedurę przeprowadzamy analogicznie, czyli ciasno owijamy spuchnięty palec, aż do miejsca, w którym znajduje się pierścionek. Osoby z wrażliwą skórą powinny jednak zrezygnować z tego sposobu i wybrać tradycyjną folię spożywczą, ponieważ klej z taśmy klejącej może wywołać u nich reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry.

Jak zdjąć pierścionek z bardzo spuchniętego palca za pomocą nici dentystycznej?

Kolejnym sposobem na to, jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca, jest wykorzystanie nici dentystycznej. Klasyczna nić krawiecka może być zbyt delikatna, dlatego warto wykorzystać tę do higieny jamy ustnej. Jeden koniec nici wsuwamy pod pierścionek, tak by wystawał z drugiej jego strony. W tym celu można użyć na przykład igłę, uważając, żeby się nie skaleczyć. W kolejnym kroku gęsto owijamy spuchnięty palec powyżej pierścionka.

Po zakończeniu tej czynności zaczynamy powoli odwijać nić od tej strony, która wystaje spod pierścionka. Odwijająca się nić sukcesywnie przesuwa pierścionek do góry. Należy kontynuować tę procedurę, aż do momentu, gdy pierścionek będzie wystarczająco wysoko, by móc swobodnie go zdjąć. Jeśli wciąż będzie problem, owijanie nitką można powtórzyć.

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca w ciąży – inne sposoby

Istnieją jeszcze inne metody pozwalające zdjąć pierścionek z palca, gdy ten napuchnie. Dobrym rozwiązaniem jest próba zredukowania opuchlizny. Dobrze w tej roli sprawdzają się zimne okłady. Można wykorzystać kostki lodu owinięte w ściereczkę bądź po prostu jakiś mrożony produkt w opakowaniu. Inną metodą jest włożenie dłoni do zimnej wody, do czasu, aż opuchlizna lekko się zmniejszy. Żeby pierścionek łatwiej było zdjąć, warto użyć także mydło w płynie lub mydliny, które nadają lepszy poślizg.

Ściągniecie pierścionka okaże się także prostsze, jeśli przez kilka minut potrzyma się rękę nad głową, co spowoduje odpływ krwi, a tym samym zmniejszenie opuchlizny. Jeśli żaden ze wspomnianych sposobów nie okaże się skuteczny z uwagi na wielkość opuchlizny, trzeba udać się do jubilera, który rozetnie pierścionek i zdejmie go z palca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium