Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Mogłoby się wydawać, że zakup biżuterii nie powinien sprawiać nikomu większych trudności. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo określić rozmiar pierścionka. Jak dobrać go, aby pasował idealnie? Szczególnie kłopotliwe bywa to w sytuacji, gdy kupujący to przyszły narzeczony, który chce zamówić pierścionek dla swojej ukochanej. Zdobyciu potrzebnych informacji towarzyszą zwykle starania, żeby wybranka serca niczego się nie domyśliła. Jak sprawdzić rozmiar pierścionka, aby nie musieć później korygować obwodu? Na szczęście istnieje kilka sposobów na uzyskanie tych danych.

Jak zmierzyć rozmiar palca?

Samodzielne mierzenie palca nie należy do wymagających zadań i można je przeprowadzić bez pomocy drugiej osoby. Tę metodę często wybierają ludzie, którzy chcą poznać swój rozmiar pierścionka. Obwód palca można zmierzyć, wykorzystując do tego m.in. tasiemkę, sznurek, nitkę czy wąski pasek papieru. Przydatna będzie także miarka krawiecka. Posiadany przedmiot owijamy wokół nasady palca. Jeśli dysponujemy miarką, wystarczy odczytać z niej wynik, gdy natomiast użyliśmy sznurka, trzeba go zmierzyć linijką. Następnie należy porównać otrzymaną liczbę z wartością obwodów wewnętrznych w tabeli z rozmiarami pierścionków.

Jeśli mamy suwmiarkę, również możemy posłużyć się nią przy pomiarach. Jak zmierzyć palec na pierścionek przy jej użyciu? Przede wszystkim trzeba uważać, żeby nie ściskała nasady palca zbyt mocno. Nietrudno o przekłamanie wyniku, ponieważ ciało poddaje się naciskowi wykonanych z metalu elementów. W rezultacie otrzymamy niedokładny (zbyt mały) obwód palca, a rozmiar pierścionka będzie przez to niedopasowany.

Jak zmierzyć rozmiar palca?

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Mierzenie palca to czynność prosta, ale niepozbawiona ryzyka błędów. Nieco łatwiejsze zadanie mają osoby, które mogą zmierzyć jedną ze swoich starych ozdób. Jak ustalić rozmiar pierścionka samodzielnie? Można zrobić to u jubilera lub w domu, posługując się tabelą rozmiarów. Wcześniej należy zmierzyć średnicę biżuterii, a potem znaleźć w tabelce odpowiednią wartość (np. średnica 16,2 mm odpowiada rozmiarowi 11). Sprawdzi się przy tym linijka, metr krawiecki albo suwmiarka.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka nosi nasza wybranka, najprostszą możliwą opcją będzie zachęcenie ją do wizyty w salonie jubilerskim. Można udać się tam razem z nią, a jeśli bardzo zależy nam na utrzymaniu swoich planów w sekrecie, warto wziąć pod uwagę wtajemniczenie jej siostry czy jednej z przyjaciółek. Wystarczy przygotować sprytny scenariusz i potraktować odwiedziny w sklepie jako pretekst. Mierzenie palca u jubilera to sprawdzone rozwiązanie, które gwarantuje dokładny wynik. Pracownik salonu dysponuje odpowiednimi narzędziami, w tym miarką jubilerską czy bolcem miarowym. Ma m.in. trzpień miarowy i obrączki miarowe do pierścionków (włącznie z tymi o szerokości większej niż 3-4 mm). Poza interesującymi nas danymi, pobyt w sklepie może przynieść też inne korzyści. Między innymi poznamy lepiej preferencje ukochanej – czy lubi biżuterię w konkretnym stylu, czy może woli klasykę.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Jak sprawdzić rozmiar palca domowym sposobem? To proste!

Oczywiście zakup pierścionka nie zawsze musi wiązać się z zaręczynami – czasem po prostu planujemy sprawić sobie nową biżuterię. Najlepiej udać się w tym celu do salonu i na miejscu przymierzyć wybrany model. Jeśli jednak zamierzamy złożyć zamówienie w Internecie, przyjdzie nam dopasować pierścionek na odległość. Jak sprawdzić rozmiar palca domowym sposobem? Da się to zrobić przy użyciu przedmiotów, które każdy ma w domu. Wystarczy posłużyć się kartką papieru, linijką, długopisem oraz nożyczkami. Należy wyciąć z papieru pasek o szerokości pierścionka, który chcemy kupić, a następnie zaznaczyć na nim punkt, który pełni funkcję początku pomiaru. W kolejnym etapie owijamy paskiem palec, na którym będzie noszony nowy zakup, pamiętając przy tym, aby nie ściskać go zbyt mocno. Papierowy odpowiednik powinien jedynie lekko przylegać do skóry. Ponadto nie wolno zapominać, że obwód u nasady palca jest mniejszy niż grubość kostki. Jeżeli to pominiemy, zamówiony pierścionek może przez nią nie przejść.

W miejscu, w którym owinięty pasek styka się z punktem zaznaczonym długopisem, stawiamy drugi punkt. Dzięki temu uzyskujemy odcinek, który po rozłożeniu paska na płasko należy zmierzyć linijką. Warto powtórzyć pomiar dwa lub trzy razy, aby upewnić się co do wyniku. Ostatni krok to sprawdzenie danych w tabelce rozmiarów pierścionków i można już dokonać zakupów w sieci.

W podobny sposób można wykorzystać nitkę lub sznurek. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka nitka? Wystarczy ostrożnie owinąć nią palec, nie dociskając jej do skóry. Musimy tego pilnować bardziej niż przy opcji z papierowym paskiem, ponieważ w tym przypadku łatwiej o pomyłkę.

Jak sprawdzić rozmiar palca domowym sposobem?

Tabela rozmiarów pierścionków

Jeśli ustaliliśmy rozmiar pierścionka, tabela to ostatni etap przed zakupem. Wystarczy do niej zajrzeć i wyszukać wartość, która leży najbliżej wymiaru uzyskanego przy mierzeniu swojego palca albo pierścionka. Nie każdy jednak wie, że rozmiarówka pierścionków może różnić się w zależności od kraju, w którym planujemy dokonać zakupu biżuterii. Salony jubilerskie posługują się skalą europejską, angielską oraz amerykańską. W Zeccoro wszystkie pierścionki odpowiadają rozmiarom w tabeli.

W sieci można wyszukać uniwersalne tabele, więc sprawdzenie rozmiaru zajmuje maksymalnie kilka minut. W zeccoro.pl pierścionki odpowiadają podanym niżej wartościom. Tak wygląda międzynarodowa tabela rozmiarów pierścionków:

Obwód wewnętrzny (mm)

Średnica wewnętrzna (mm)

Polski

Anglia

USA

45

14,0

5

G

4

46

14,3

6

H

4+

47

14,6

7

H

4+

48

15,0

8

I

5

49

15,3

9

J

5

50

15,6

10

K

6-

51

16,0

11

L

6

52

16,3

12

L

6

53

16,6

13

M

6

54

17,0

14

N

7

55

17,3

15

O

7

56

17,6

16

O

7+

57

18,0

17

P

8

58

18,3

18

Q

8

59

18,6

19

R

9

60

19,0

20

S

9

61

19,3

21

S

9+

62

19,6

22

T

10

63

20,0

23

U

10

64

20,3

24

V

11-

65

20,6

25

V

11

66

21,0

26

W

11

67

21,3

27

X

12

68

21,6

28

Y

12

69

22,0

29

Z

13-

70

22,3

30

Z

13

71

22,6

31

Z+

13

72

23,0

32

Z+

14

73

23,3

33

Z++

14

74

23,6

34

Z++

14

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Dla większości ludzi zaręczyny to niezwykle emocjonujący moment, który pamięta się do końca życia. Nie dziwi więc, że kobiety marzą o tym, aby otrzymać prawdziwie wyjątkowy pierścionek zaręczynowy. Rozmiar, kolor złota, dobór kamieni czy sam model – wszystko ma znaczenie. Dlatego ważne, aby nie tylko trafić w gust przyszłej żony, ale i we właściwe parametry wielkościowe biżuterii.

Jeśli nie wiemy, jak sprawdzić rozmiar pierścionka zaręczynowego, warto sięgnąć po opcję, która zdaje egzamin za każdym razem. To zdobycie pierścionka z kolekcji ukochanej oraz pobranie z niego wymiarów. W tym przypadku trzeba pamiętać, że poszczególne palce różnią się od siebie grubością – dotyczy to także palców lewej i prawej ręki. Jeżeli przyszła narzeczona to tradycjonalistka, idealnym rozwiązaniem byłoby zmierzenie pierścionka noszonego przez nią na palcu serdecznym prawej dłoni. Uzyskamy wtedy dokładny rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Najczęstszy rozmiar pierścionka

Niekiedy bywa tak, że z jakichś powodów nie uda nam się zdobyć informacji potrzebnych do zakupu. W takiej sytuacji rozwiązaniem – choć nieco ryzykownym – może być postawienie na najczęstszy rozmiar pierścionka. Innymi słowy, zamówienie biżuterii w jednym z najpopularniejszych, statystycznie najczęściej wybieranych rozmiarów. W internecie można znaleźć dane na ten temat. Zgodnie z nimi najczęstszy rozmiar pierścionka zaręczynowego to 11 oraz 12.

Wskazówką, która bardzo przydaje się w trakcie typowania odpowiedniego modelu, bywa znajomość wzrostu ukochanej. Jeżeli przyszła żona to kobieta średniego wzrostu (do 165 cm), być może na jej palec będzie pasować pierścionek w rozmiarze od 9 do 12. Jeśli natomiast należy do wyższych pań (liczy sobie 173 cm wzrostu albo więcej), może nosić biżuterię w rozmiarze od 13 do 17.

Jak widać, dopasowanie tego elementu kobiecej biżuterii nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze, aby pamiętać, że pierścionek to symbol – potwierdzenie wielkiego uczucia, którym darzymy bliską nam kobietę. Nawet jeśli nie do końca prawidłowo dobierzemy rozmiar przeznaczonej dla niej biżuterii, liczy się gest oraz to, że pragniemy spędzić z nią resztę życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium