Co biżuteria mówi o kobiecie?

Co biżuteria mówi o kobiecie?

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjść z domu bez makijażu, inne nieuczesane, a jeszcze inne bez dodatków takich jak biżuteria. Niezależnie od tego, czy wychodzą do pracy, na randkę, do kina ze znajomymi czy elegancką kolację biznesową – ukochany złoty pierścionek czy ulubiony naszyjnik musi im towarzyszyć! Nic w tym dziwnego. Biżuteria może wiele powiedzieć o kobiecie, która ją nosi. A co konkretnie? Przekonaj się sama. 

znaczenie biżuterii

Ozdoba, która nigdy nie wychodzi z mody

Biżuteria to dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Dodaje kobietom elegancji i stylu od setek tysięcy lat i nie wydaje się, aby miało to ulec zmianie. Jedyne co się zmienia to trendy, zwłaszcza w zakresie wzorów. Są jednak takie modele, które są ponadczasowo modne. Doskonałym przykładem będzie złoty pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym, najczęściej diamentem. To klasyk, którego elegancja i gustowny wygląd sprawia, że jest on ponad podziałami na modne i niemodne. Nie bez powodu mówi się, że diamenty to najlepsi przyjaciele każdej dziewczyny. Równie dobrym wyborem, stanowiącym bardziej nietuzinkową alternatywę będzie też złoty pierścionek z rubinem, szafirem czy szmaragdem. Kamienie te są równie eleganckie, a w połączeniu ze złotem prezentują się spektakularnie. 

co biżuteria mówi kobiecie

Symbole w biżuterii

Biżuteria dla kobiet to nie tylko ozdoba. Może ona mieć różne funkcje, w tym także tę symboliczną. Dawniej informowały one o statusie materialnym noszącej je, a także, co obowiązuje i dziś, o jej stanie cywilnym. Dla przykładu to, na którym palcu nosi się pierścionek, informuje, czy dziewczyna jest mężatką lub czy wkrótce nią zostanie! Tradycja zaręczyn i obdarowania ukochanej biżuterią obecna jest w wielu kulturach, również naszej, od wielu lat. To miły i przyjemny zwyczaj, który wiąże się z przyjęciem symbolicznego pierścionka zaręczynowego, nazywanego też znaczącym. Wówczas biżuteria pełni nie tylko funkcje ozdoby, a również symbolu miłości i wierności. 

co oznaczą symbole w bizuterii

Pierścionki ozdobne i znaczące 

Poza pierścionkami znaczącymi, takimi jak zaręczynowe czy obrączki, istnieją także te, które są tylko i wyłącznie ozdobą. Nie ma w tym nic złego, a rosnącą popularność tego typu biżuterii nie powinna nikogo dziwić. Pierścionki dodają kobiecym dłonią niezwykłej klasy i elegancji, dodatkowo pięknie podkreślają szczupłość palców. Aktualnie najmodniejsze jest noszenie nie jednego, nie dwóch, a całych ich zestawów! Na co dzień doskonale sprawdzą się wzory z kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Postaw na złoty pierścionek ze szmaragdem lub zieloną cyrkonią i miksuj go z innymi modelami – ogranicza cię tylko ilość palców!

znaczenie pierścionków

Modna biżuteria 

Biżuteria może być także, tak jak ciuchy czy buty, modnym dodatkiem, świadczącym o stylu osoby ją noszącej i znajomości aktualnych trendów. W zależności od tego, czy wybierasz klasyczne modele z białymi cyrkoniami czy pierścionki modowe z kolorowymi kamieniami, możesz określić za ich pomocą swoje podejście do mody. Jednak niezależnie od tego, czy wolisz klasyki, czy modowe hity, pamiętaj: biżuteria zawsze doda ci stylu, klasy i elegancji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium