Co mówi o nas pierścionek zaręczynowy?

Co mówi o nas pierścionek zaręczynowy?

Wiele kobiet marzy o usłyszeniu od miłości swojego życia tego jednego, ważnego pytania. Zaręczyny są bowiem jednym z bardziej niezapomnianych momentów w życiu każdej kobiety. Ekscytacja jest tym większa, że w całym procesie istotną rolę odgrywa także uwielbiana przez przedstawicielki płci pięknej biżuteria. Mężczyźni stoją przed nie lada wyzwaniem, bo od wyboru pierścionka zaręczynowego często zależy sukces przedsięwzięcia. Odpowiednio dobrany stanowi nie tylko ozdobę, ale jest dowodem na to, jak dobrze partner zna swoją drugą połówkę. Kryje się za nim także znaczenie, z którego wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Sprawdź, jakie są rodzaje kamieni i przekonaj się, jak ciekawą mogą mieć symbolikę!

Rodzaj kamienia a symbolika 

Wygląd i wartość pierścionka to jedno, a to, co symbolizuje to drugie. Na zaręczyny najczęściej wybieraną biżuterią jest ta złota z brylantami – to klasyk, na który decyduje się wielu panów. Nie jest to jednak jedyny słuszny wybór! Jest wiele rodzajów kamieni szlachetnych o różnych kształtach i kolorach, które sprawdzą się równie dobrze. Wśród nich wymienić można: szafir, rubin, szmaragd, topaz czy nawet popularne teraz naturalne klejnoty takie jak: cytryn, turmalin, kwarc, opal czy turkus. Symbolika każdego z nich jest inna. Warto znać ją przed wybraniem pierścionka zaręczynowego. 

co oznacza szafir

Kamienie szlachetne i ich kolory

Nośnikiem energii i znaczeń są nie tylko same kamienie, ale także ich kolory. Z tego powodu można podzielić je według kolorystyki. W każdej z tych grup symbolika jest odmienna, dlatego warto wybierać świadomie. Dla przykładu zieleń to kolor nadziei i kamienie tej barwy, jak szmaragd czy oliwin, ją symbolizują, obok witalności, płodności i dobrostanu. Żółte klejnoty, na przykład cytryn, oznaczają mądrość, szczęście i pogodność. Za to czerwień rubinu, turmalinu i granatu jest symbolem miłości, odwagi, pewności siebie oraz żywiołowości. Nie można zapominać także o symbolice białych i przezroczystych kamieni. Są to kolory czystości, wierności. Diamenty, najczęściej zdobiące złote pierścionki zaręczynowe, cyrkonie i perły symbolizują one nadchodzące szczęście – są jednocześnie jego zapowiedzią i obietnicą, tak jak same zaręczyny – i harmonię. 

jaki kamień wybrać na zaręczyny

Kształt kamienia – czy ma znaczenie?

Kolor to jednak niejedyny nośnik symbolicznego znaczenia. Równie istotnym jest także kształt danego rodzaju kamienia. Najczęściej zależy on od szlifu, jaki został wykonany. Do najpopularniejszych należą te okrągłe, ale także owalne, jak i kwadratowe. Do bardziej fantazyjnych zalicza się szlify poduszkowy i szmaragdowy. Dodatkowo doskonale prezentują się one w złotej oprawie. Dobrym wyborem będzie także pierścionek z kamieniem w kształcie trójkąta, najbardziej przypomina on bowiem piramidę, która jest niezwykle energetyzującym kształtem. 

znaczenie pierścionków zaręczynowych

Jaki pierścionek wybrać?

Każdy rodzaj kamienia ma swoją symbolikę, którą warunkują także ich kolory i kształty. Warto kierować się nią przy wyborze pierścionka zaręczynowego. Zaskocz ukochaną na zaręczyny złotą biżuterią, która poza reprezentacyjnością symbolizuje także istotne dla niej wartości. Wówczas może ona stać się nie tylko wyjątkową ozdobą i piękną pamiątką, ale równie swoistym talizmanem szczęścia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium