Jakie pierścionki na jakich palcach? Znaczenie biżuterii

Jakie pierścionki na jakich palcach? Znaczenie biżuterii

Ozdoby ze złota, srebra lub innego surowca nie tylko pięknie wyglądają. Często mają konkretne znaczenie, zwłaszcza gdy mówimy o pierścionku zaręczynowym oraz ślubnej obrączce. Nie każdy wie, na którym palcu powinno się je nosić, jeśli chcemy podejść do tego tradycyjnie. Niektórzy kierują się przy tym jedynie wygodą, niemniej przygotowaliśmy mini poradnik poświęcony temu zagadnieniu. Gorąco zachęcamy do lektury!

Znaczenie kamieni w biżuterii

Dodatki biżuteryjne lubią dziś nie tylko panie. Różnego rodzaju sygnety chętnie zakładają również panowie. Nierzadko i kobiety, i mężczyźni zakładają swoje ozdoby w konkretny sposób, aby w ten sposób zasygnalizować coś otoczeniu. Płeć żeńska najczęściej postępuje tak z pierścionkiem zaręczynowym, a później z obrączką, z kolei męska – ze sygnetem. Posiadacz może nosić go na palcu serdecznym, jeśli chce pokazać, że ma silny charakter. Wybiera kciuk, aby demonstrować bogactwo, a palec wskazujący, jeśli pragnie pochwalić się siłą oraz przywództwem. Z kolei mały podkreśla indywidualizm.

Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj kamieni, które dekorują biżuterię. Przykładowo, rubin od wieków kojarzył się z miłością, ogniem, a także z odwagą. Szafir to symbol sprawiedliwości oraz prawdy, a szmaragd od setek lat był wiązany z bezpieczeństwem oraz harmonią. Po tanzanit sięgają osoby odważne, niezależne oraz pewne siebie, natomiast po perły – wrażliwe oraz subtelne.

pierścionek na lewej ręce 

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Mówiąc o biżuterii wręczanej z okazji zaręczyn, nie sposób pominąć kamienia, który od dawna znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych. To oszlifowany diament, czyli brylant. Przepięknie prezentuje się na tle złota bez względu na kolor kruszcu. Wygląda ekskluzywnie, a jego blask nie pozwala oderwać oczu. Nic dziwnego, że to właśnie on budzi tak wielki zachwyt panien młodych, przez co od dekad trafia na pierścionki zaręczynowe oraz obrączki.

Wróćmy do pytania, na który palec powinna być założona taka ozdoba. Tradycjonalistki zapewne będą nosić ją na serdecznym u prawej ręki. W niektórych krajach Europy kobiety wybierają lewą rękę. Przyczyn można szukać w starożytnych wierzeniach, m.in. z Grecji. Uważano, że właśnie w lewej dłoni, w tym strategicznym punkcie, znajduje się żyła idąca prosto od serca.

na jakim palcu nosić pierścionek  

Na który palec założyć obrączkę?

Zazwyczaj w dniu ślubu w miejscu, w którym do tej pory błyszczał pierścionek zaręczynowy, pojawia się nowy dodatek – symbol zawarcia związku małżeńskiego - obrączka. Od świeżo upieczonej mężatki zależy, czy obrączka go zastąpi, czy będzie mu towarzyszyć. Oba elementy mogą tworzyć większą całość, dlatego dobrze, aby do siebie pasowały.

W naszym sklepie można znaleźć przeróżną biżuterię, która idealnie nadaje się na zaręczyny albo ślub. Posiadamy klasyczne, nowoczesne, romantyczne czy minimalistyczne modele, w tym pierścionki z brylantem. Cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród narzeczonych, gdyż są piękne, trwałe, a przede wszystkim symbolizują miłość. Potwierdzają siłę uczucia łączącego zakochanych.

Zapraszamy do przejrzenia katalogu, a także do śledzenia kolejnych wpisów.

 

co oznacza pierścionek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium