Kiedy najlepiej kupować obrączki ślubne?

Kiedy najlepiej kupować obrączki ślubne?

Obrączki, podobnie zresztą jak inne elementy ślubnej uroczystości, spędzają sen z oczu niejednym narzeczonym. Nie chodzi tylko o wybór idealnego modelu, lecz również o dobór kruszcu, możliwości budżetowe, a także o czas, w którym należy złożyć zamówienie. Kiedy to zrobić, aby stać się dumnymi posiadaczami pięknych obrączek, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze?

 

Kiedy kupować obrączki ślubne?

Trudno podać konkretny moment, w którym zakup ślubnych obrączek będzie najkorzystniejszy, gdyż zależy to od sytuacji danej pary. Jedni obliczają, ile wcześniej można kupić obrączki. Wolą mieć je jak najszybciej, aby móc skupić się na kolejnych aspektach związanych z przyjęciem. Drudzy czekają na nowe propozycje ze strony sklepów jubilerskich. Nierzadko można się spotkać z atrakcyjnymi ofertami typu niższy koszt obrączek przy zamówieniu pierścionka zaręczynowego.

Mimo iż niełatwo wskazać czas, kiedy najlepiej kupić obrączki, można pokusić się o wytypowanie najlepszego momentu dla większości par. Aby na spokojnie przygotować się do uroczystości, wyborem obrączek powinniśmy zająć się już trzy miesiące przed ślubem. Z jednej strony, to wystarczający okres dla tych, którzy podjęli już decyzję o określonym modelu. Z drugiej, dla tych, którzy wciąż się wahają, może być zbyt późno na spokojne i przede wszystkim przemyślane zakupy – obrączki są przecież zakupem na całe życie.

kiedy kupić obrączki ślubne

 

Kiedy obrączki są najtańsze?

Ślubne trendy się zmieniają, co widać choćby po tendencji do organizowania mniej hucznych przyjęć. Narzeczeni coraz częściej stawiają na skromną oprawę, a finanse wolą przeznaczyć na inne wydatki, np. wkład na mieszkanie. Nie znaczy to jednak, że chcą oszczędzać na wszystkim. O ile to możliwe, pragną minimalizować koszty. Z myślą o tym na zakupy wybierają okres, kiedy obrączki są najtańsze.

Z końcem września zmniejsza się liczba ślubnych uroczystości, aby zacząć znów rosnąć w okolicach grudnia. Ci, którzy zastanawiają się, kiedy kupić obrączki ślubne, mogą wtedy ruszyć do salonów z biżuterią. W Zeccoro ceny obrączek są atrakcyjne niezależnie od pory roku, przez co klienci nie muszą ograniczać się tymi zasadami. Nasz wykwalifikowany personel zawsze dba o dopasowanie modelu obrączki do potrzeb klienta, uwzględniając przy tym budżet weselny państwa młodych.

obrączki ślubne z diamentami

Ile wcześniej można kupić obrączki?

Dla wielu młodych par rozsądny termin, kiedy najlepiej kupić obrączki, to ok. trzy miesiące przed wydarzeniem. Warto pamiętać o jednej, niezwykle istotnej kwestii. Nie należy zwlekać z ich zamówieniem zbyt długo, gdyż istnieje ryzyko poprawek, na które może zabraknąć nam czasu. Lepiej pozostawić sobie bezpieczny margines na ewentualną korektę grawera, zmniejszenie bądź powiększenie obwodu etc.

Podsumowując, jeśli nie mamy pewności, kiedy kupować obrączki ślubne, zastanówmy się, na czym zależy nam najbardziej i udajmy się na poszukiwanie wymarzonych obrączek z większym wyprzedzeniem. Zachęcamy do wczesnego zakupu w salonie Zeccoro, gdzie nasz wykfalifikowany personel pomoże i odpowiednio doradzi, który model będzie najbardziej odpowiadał potrzebom pary młodej. Zawsze staramy się, aby klienci byli zadowoleni z wykonanej przez nas usługi. 

złote obrączki ślubne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium