Zestawianie biżuterii – jak nosić bransoletki?

Zestawianie biżuterii – jak nosić bransoletki?

Ten element biżuterii należy do grupy tych, które albo się lubi, albo w ogóle ignoruje ich istnienie. Złote bransoletki niewątpliwie wspaniale podkreślają nadgarstek i przyciągają uwagę do Twoich dłoni, dlatego warto je zakładać – stanowią fajny akcent stylistyczny. Warto jednak umieć popatrzeć na nie obiektywnie i dzięki temu ocenić jakość ich zestawienia z innymi błyskotkami, a także ze strojami. Jak to robić? Przekonaj się!

Ile bransoletek można nosić na raz?

Noszenie biżuterii to indywidualna sprawa każdej osoby – warto więc kierować się tu własnymi preferencjami. Bransoletki ze złota możesz nosić jako pojedynczą ozdobę, ale również mieć ich na sobie więcej – na przykład kilka czy nawet kilkanaście. Szczególnie chętnie nosi się w ten sposób modele sztywne – te łańcuszkowe niespecjalnie sprawdzają się w takim zestawieniu, ponieważ mogą się wzajemnie ze sobą plątać – dlatego zwykle nosi się je solo.

Czy można nosić złote i srebrne bransoletki jednocześnie?

Czy dozwolone jest mieszanie kolorów, a nawet rodzajów kruszców w jednej stylizacji? Zasadniczo starajmy się tego unikać – bransoletka złota będzie najlepiej prezentowała się w zestawieniu z podobnymi sobie elementami biżuterii. Jeśli jednak masz konkretny pomysł na swoją kreację, jak najbardziej możesz łączyć na przykład żółty z białym, a nawet różowym – to nie tylko doda Ci ekstrawaganckiego wyglądu, ale też nieco „ostudzi” całą kreację i sprawi, że nie będzie zanadto pretensjonalna, co jest szczególnie ważne w przypadku dużej ilości błyskotek na nadgarstku.

Na której ręce nosić bransoletki?

Również i w tej kwestii panuje pełna dowolność. Niektóre osoby noszą złote bransoletki na prawym nadgarstku, ponieważ przyzwyczajone są, by na drugim nosić zegarek. Zobacz, jak jest Ci wygodniej i kieruj się tu wyłącznie własnymi preferencjami – nie istnieją żadne odgórne reguły. Często zakłada się je na lewą rękę, ponieważ praworęcznym osobom łatwiej jest wówczas zapinać zapięcia typu federing czy karabińczyk.

Do jakich rękawów zakładać bransoletki?

Aby ten element biżuterii był jak najlepiej wyeksponowany, najlepiej nakładać go na odsłoniętą rękę. Czy to oznacza, że możesz nosić złote bransoletki tylko do krótkich rękawów? Absolutnie nie! Świetnie wyglądają one również jako dodatek do sukienek czy bluzek o długości ¾, a nawet z długimi rękawami! Warto wówczas sięgnąć po bardziej wyrazisty model – na przykład z efektownymi charmsami na łańcuszku o splocie wężowym, czy też sztywne. Wówczas mogą one leżeć bezpośrednio na tkaninie, co jeszcze lepiej potęguje efekt oryginalnego zestawienia!

Jaką biżuterię nosić oprócz bransoletki?

Zakładając biżuterię, musisz wziąć pod uwagę zasadę kontrastu – czyli unikać przeładowania jednej części ciała względem drugiej. Tym samym, gdy stawiasz na bransoletkę ze złota, możesz zrezygnować z pierścionków czy naszyjnika, a założyć jedynie kolczyki. Jeśli natomiast zależy Ci na blichtrze – nałóż więcej ozdób na nadgarstek i dłonie, ale zrezygnuj z kolczyków, a na szyję wybierz drobną celebrytkę. Dzięki temu ta mnogość błyskotek będzie sprawiała wrażenie przemyślanej!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium