Złote kolczyki – które style pasują do różnych kształtów twarzy?

Złote kolczyki – które style pasują do różnych kształtów twarzy?

Biżuteria od zawsze stanowiła wyraz osobowości, stylu oraz elegancji. Wśród niej złote kolczyki zajmują szczególne miejsce, podkreślając urodę i dodając blasku każdej kobiecie. Jednak wybierając odpowiedni model tego typu biżuterii, warto wziąć pod uwagę, jaki kształt ma twarz, aby osiągnąć harmonijną, perfekcyjną kompozycję. Sprawdź, które style złotych kolczyków najlepiej pasują do poszczególnych kształtów.

Okrągła twarz a proste wiszące kolczyki

Dla posiadaczek okrągłej twarzy kluczowym celem jest wysmuklenie i wydłużenie jej wyglądu. Najlepiej sprawdzą się wówczas kolczyki w kształcie podłużnych kropli, proste wiszące modele lub kolczyki bigle w formie geometrycznych linii. Unikaj natomiast okrągłych i małych kolczyków na sztyfty, które mogą dodatkowo poszerzyć twarz. Duże koła również nie będą dobrym pomysłem.

Owalna twarz idealna na sztyfty i bigle

Kobiety z owalnym kształtem twarzy mają szczęście, ponieważ praktycznie każdy styl kolczyków pasuje do ich wyglądu. Owalna twarz jest bardzo uniwersalna i charakteryzuje się dobrymi proporcjami, dlatego mogą jej towarzyszyć zarówno duże, wiszące kolczyki, jak i delikatne, klasyczne sztyfty, koła czy bigle.

kolczyki do okrągłej twarzy

Kwadratowa twarz, więc kolczyki koła i hoopsy

W przypadku twarzy, która ma kształt kwadratu, należy stonować ostre linie i zaokrąglić rysy. Najlepiej postawić na delikatne, zaokrąglone złote kolczyki typu hoops, które złagodzą krawędzie twarzy. Dobrze sprawdzą się również większe koła. Unikaj natomiast ostrych, geometrycznych wzorów, które mogą podkreślić zbyt mocno kształt kwadratu.

Trójkątny lub diamentowy kształt twarzy

Jeśli Twoja twarz jest trójkątna, postaw na modele, które optycznie poszerzą jej dolne partie. Kolczyki w kształcie koła lub kwiatów będą idealnym wyborem, ponieważ optycznie rozszerzają obszar skroni i wyrównują proporcje. Dobrze sprawdzą się również coraz modniejsze nausznice. Natomiast złym wyborem będą długie, wiszące modele, które mogą sprawić, że Twoja twarz w dolnej części będzie zbyt wyostrzona.

kolczyki do kształtu twarzy

Twarz w kształcie serca dla delikatnych kolczyków

Dla twarzy w kształcie serca najlepiej wybierać złote kolczyki, które zbalansują proporcje między czołem a brodą. Delikatne sztyfty w formie łezki, dyskretne bigle lub modele wiszące będą pięknie komponować się z takim kształtem. Unikaj dużych, masywnych modeli, które mogą wizualnie przytłoczyć górną część Twojej twarzy.

wiszące kolczyki

Złote kolczyki koła dopasowane do prostokątnej twarzy

W przypadku twarzy o prostokątnym kształcie warto zwrócić uwagę na dodanie miękkości i zaokrąglenia do całego wizerunku. Kolczyki koła lub krótkie, zaokrąglone zawieszki pomogą złagodzić ostre rysy. Dobrze sprawdzą się również dyskretne sztyfty oraz bigle angielskie. Unikaj za to dużych, wiszących i prostokątnych kształtów, które mogą mocno wydłużyć twarz.

złote kolczyki

Kształt kolczyków a indywidualny gust i rodzaj okazji

Nie zapominaj również, że styl złotych kolczyków powinien być dostosowany do Twojego gustu i okazji, na którą je zakładasz. Sztyfty z subtelnymi brylantami idealnie podkreślą elegancki look, natomiast bigle z kolorowymi szafirami czy szmaragdami dodadzą Twojej stylizacji nieco ekstrawagancji i charakteru. Bez względu na to, jaki kształt ma Twoja twarz, powinnaś po prostu czuć się dobrze z kolczykami, które zakładasz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium